top of page
Search
  • SuraskSave

Garbanotų plaukų priežiūros patarimai

Updated: Mar 1, 2019


Kaip tikriausiai žinote, gabranoti plaukai reikalauja daug dėmesio ir išskirtinės priežiūros. Be to, tinkamai sutvarkyti garbanas reikalauja daug laiko, tokie plaukai yra linkę sausėti, galiukai lūžinėti ir skilinėti. Tačiau, kaip žinoma, nėra padeties be išeities. Dalinames keletu patarimų, kurie gali ženkliai pagerinti jūsų garbanų būklę, išlaikyti jose drėgmę ir palengvinti jų kontroliavimą.
Venkite dažno garbanotų plaukų plovimo

Gabranoti plaukai nereikalauja būti plaunami taip dažnai, kaip tiesūs plaukai. Dažnas plovimas gali ištampyti ir nualinti trapias jūsų plaukų sruogas. Kondicionierius- jūsų draugas numeris vienas. Galite jį naudoti net tada kai neplaunate galvos šampūnu. 


Atsakingai rinkites šampūną ir kitas plaukų priemones

Galvokite apie savo garbanotus plaukus kaip apie prabangų kašmyrą. Juk neplaukumėte savo mylimo kašmyrinio megstuko su šiurkščiu plovikliu.  Plaukų priemones rinkites atidžiai, naudokite švelnų šampūną, mažai putojantį valomąjį kondicionierių, kurie atgaivintų plaukus ir galvos odą, neatimdami iš jos natūralios drėgmės ir aliejų.


Plaukite plaukus skirstytus į skyrius

Plaukų trinimas, šveitimas, sukimas, pilingavimas viršugalvio srityje gali būti pražūtinga ir tapti visiška katastrofa. Tokia plaukų manipuliacija gali sukeltis padarinius apie kuriuos garbanotosios merginos nė nenorėtų pagalvoti. Vietoje to - dalinkite plaukus į keturias dalis ir dirbkite su kiekviena iš jų atskirai. Nedideli kiekį šampūno įtrinkite į galvos odą ir po truputį keliaukite iki plaukų galiukų. Pakartokite tą pačią procedūrą kiekvienam skyriui, o po to išskalaukite ta pačia tvarka, pradedant nuo viršaus ir keliaujant į apačią. 

Tolygiam kondicionieriaus ar kaukės paskirstymui taip pat plaukus skirstykite į skyrius ar kiek smulkesnes sruogas. Švelniai ir atsargiai iššukuokite naudodamiesi retomis šukomis. Nesilaikant šios struktūros gali būti pažeidžiama plauko struktūra ir plaukai pradeda dar labiau skilinėti ir trupėti. Švelnus šukavimas tai taip pat pamasažuos galvos odą ir suaktyvins riebalinių liaukų darbą.


Prisukite karštą vandenį

Taip, plaukų plovimas ir skalavimas drungnu vandeniu neatrodo pats maloniausias ir atpalaiduojantis procesas, tačiau tai gali padaryti ženklią įtaką jūsų plaukams. Per karštas vanduo atidaro plaukų kutiulę ir visi naturalūs drėkinamieji elementai palieka jūsų plaukus. Tuo tarpu šaltas/ drungnas vanduo padėda plaukų kutikulei likti uždarai, plaukai lieka sudrėkinti ir nesišiaušia, sumažėja garbanos vėlimasis ir išlieka blizgesys. Be to, karštas vanduo suaktyvina riebalines liaukas, kurios išskiria daugiau riebalų, taigi plaukai labai greitai vėl susiriebaluoja.


Venkite džiovintuvo ir kitų plaukus kaitinančių priemonių

Džiovintuvai, tiesintuvai, garbanotuvai ir visi kiti panašūs terminiai įrankiai sukelia plauko lūžimą. Jei esate priklausomi nuo vieno iš šių prietaisų, pasistenkite plaukus džiovinti šaltesnio oro srove, o savaitgaliais ar naktimis palikite plaukus džiūti natūraliai. Be to, garbanotų plaukų negalima džiovinti vos išėjus iš vonios -  geriausia palaukti kol jie šiek tiek pradžius. 

Jei plaukus tvarkote karščio pagalba, apsvarstykite galimybę pereiti prie difūzoriaus. Tolygiai paskirstydamas šilumą, jis sumažina garbanos šiaušimąsi ir vėlimasi, bei yra daug švelnesnis nei tiesioginį karštį leidžiantis džiovintuvas. 


Leiskite savo garbanoms ilsėtis ant švelnaus satino.

Kalbant apie miegojimo ypatumus, tai dar viena vieta kur jūsų garbanos gali būti suformuojamos arba atvirkščiai, suardomos. Šiurkščios medvilės pagalvės užvalkalai gali sukelti garbanų susivėlimą ir susipainiojimą, kuris sekančią dieną pareikalaus nemažai papildomo laiko. Kad to išvengtumėte ir atsikeltumėte su tvarkingai išsilaikiusiomis sruogomis, rinkites šilkinę ar švelnaus satinio lovos patalyne (ar bent jau pagalvę). Taip pat galite suvynioti plaukus į satininę skarelę ir taip išlaikyti garbanas nepažeistas iki pat ryto.

396 views0 comments
bottom of page